Poruchy myčky Bosch

Umývačka riadu Bosch - chyba E09

Poruchy umývačky Bosch - chybový kód E09

Čo znamená kód E09 na umývačke Bosch?

Chybový kód E09 znamená, že sa vyskytol nejaký problém týkajúci sa topného telesa umývačky riadu. Tento kód má rovnaký význam vo všetkých umývačkách riadu značky Bosch bez ohľadu na to, ktorý je to presne model.

Stáva sa, že kód chyby E09 je na displeji zobrazený súčasne so soľnou kontrolkou. Ak je to ten prípad, potom problém môže v skutočnosti spočívať v znečistenom senzore soli, ktorý omylom spúšťa aj kód E09.

Pokazené topné teleso

Ak sa na vašej umývačke riadu zobrazuje chybový kód E09, zvyčajne to znamená, že došlo k poruche topného telesa. Presnejšie to znamená, že sa vykurovacie teleso z nejakého dôvodu vypálilo.

Vykurovacie telesá sa spravidla neopravujú, najmä ak sú spálené. Účinnejším riešením by bola jeho výmena.

Porucha riadiacej dosky

Zlyhanie riadiacej dosky môže spôsobiť mnoho problémov vrátane problémov súvisiacich s vykurovacím telesom.

Výsledkom je, že sa zobrazí chybový kód E09, keďže vykurovacie teleso sa nemôže zapnúť, aj keď je v dobrom stave. V tomto konkrétnom prípade je hlavnou príčinou tohto problému riadiaca doska, ktorá nedokáže zabezpečiť prívod elektrického prúdu do vykurovacieho telesa.

Riadiaca doska je ďalším komponentom, ktorý je lepšie vymeniť ako ho opravovať.

Znečistený senzor soli

Senzor soli v umývačke riadu Bosch sa môže časom znečistiť. V takom prípade môže umývačka nesprávne vyhodnotiť, že soľ sa úplne vyčerpala. Umývačka riadu potom o tomto probléme informuje používateľa rozsvietením kontrolky soli na ovládacom paneli.

V závislosti od toho, v akom stave senzor je, môže postačiť ho iba vyčistiť alebo, v tom horšom prípade, kompletne senzor vymeniť.

Čo robiť, ak sa mi problém nepodarí odstrániť?

Ak sa vám nepodarí problém vyriešiť, nerobte si starosti. Stačí nám zavolať a my vám s radosťou pomôžeme!

Používame cookies k vylepšeniu našich webových stránok a služieb, ktoré vám ponúkame.