Poruchy myčky Bosch

Umývačka riadu Bosch – chybový kód E15

Poruchy umývačky Bosch - chybový kód E15

Umývačka riadu Bosch zobrazuje na displeji kód E15, čo to znamená?

Ak má vaša umývačka riadu na displeji chybový kód E15, znamená to, že v spodnej časti umývačky riadu je zatečená voda. Vo väčšine prípadov sa tento chybový kód dá ľahko odstrániť, ale môže si to vyžadovať odstránenie predného panela umývačky riadu a výklopnej dosky. Bude tiež potrebné preskúmať príčinu, aby sa chybový kód nevrátil a aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu umývačky riadu.

Ako sa dá chybový kód E25 opraviť?

E15 signalizuje nadmerné množstvo vody v umývačke riadu, avšak v niektorých prípadoch, tento chybový kód môže byť spôsobený aj poruchou riadiacej dosky. Ak bol chybový kód spôsobený práve takouto poruchou, dá sa jednoducho vyriešiť – vykonaním resetu, skúste odpojiť umývačku z elektriny na približne 5 minút. Ak toto nebude fungovať, problém je zrejme naozaj v zatečenej vode. V tom prípade ju musíte z umývačky odstrániť.

Jeden z najspoľahlivejších spôsobov, ako vyriešiť chybový kód E15 umývačky Bosch, je odstrániť vodu z umývačky riadu handrou alebo ju nechať vytiecť a následne resetovať bezpečnostný spínač hladiny vody.

Prístup k bezpečnostnému spínaču si bude vyžadovať odstránenie vonkajšieho panela dvierok umývačky riadu a výklopnej dosky umývačky riadu. Na to obvykle vystačí použiť bežný skrutkovač.

Čo robiť, ak sa mi problém nepodarí odstrániť?

Ak sa vám nepodarí problém vyriešiť, nerobte si starosti. Stačí nám zavolať a my vám s radosťou pomôžeme!

Používame cookies k vylepšeniu našich webových stránok a služieb, ktoré vám ponúkame.