Poruchy myčky Bosch

Umývačka riadu Bosch - chyba E24

Poruchy umývačky Bosch - chybový kód E24

Čo znamená chybový kód E24?

Tento kód indikuje zablokovanú odtokovú hadicu alebo upchatý filter. Kód E24 sa vyskytuje pomerne často. Ak sa ho chcete zbaviť, uistite sa, že odtoková hadica nie je upchatá, a skontrolujte filter, či neobsahuje nečistoty.

Čo spôsobuje chybový kód E24?

Upchatý filter

Vaša umývačka riadu Bosch by mala mať filter, ktorý sa nachádza v spodnej časti umývačky. Ak chcete nájsť filter, vyberte spodný stojan na riad a ostrekovacie rameno. Otočte hornú časť filtra a vyberte ho z umývačky riadu. Ak sa filter nedá ľahko vybrať, pozrite si návod na obsluhu umývačky riadu, kde nájdete pokyny na odstránenie filtra. Vyberte filter z umývačky riadu a vyčistite ho teplou mydlovou vodou. Zatiaľ čo máte filter vonku, skontrolujte vypúšťacie čerpadlo.

Pokazené vypúšťacie čerpadlo

Ak je problém s vypúšťacím čerpadlom, umývačka riadu by mala zobraziť chybový kód E24. Ak sa však vyčistením filtra nepodarilo chybový kód E24 odstrániť, je možné, že je upchaté vypúšťacie čerpadlo a spôsobuje tento problém. Chybový kód E24 môže spôsobiť aj uvoľnený kryt čerpadla.

Pri väčšine umývačiek riadu Bosch možno čerpadlo skontrolovať a vyčistiť od nečistôt po vybratí filtra.

Zalomená hadica

Zalomená hadica môže brániť vypúšťaniu vody z umývačky a spôsobovať chybu E24. Skôr ako prejdete k ďalšiemu kroku, skontrolujte, či nie je vypúšťacia hadica prekrútená.

Čo robiť, ak sa mi problém nepodarí odstrániť?

Ak sa vám nepodarí problém vyriešiť, nerobte si starosti. Stačí nám zavolať a my vám s radosťou pomôžeme!

Používame cookies k vylepšeniu našich webových stránok a služieb, ktoré vám ponúkame.