Poruchy myčky Bosch

Umývačka riadu Bosch – chybový kód E25

Poruchy umývačky Bosch - chybový kód E25

Moja umývačka riadu Bosch zobrazuje kód E25, čo to znamená?

Kód E25 znamená, že voda z umývačky neodteká správne alebo vôbec. Môže to byť spôsobené viacerými príčinami, jednou z nich je napríklad upchatá odtoková hadica alebo čerpadlo.

Ako môžem chybový kód E25 opraviť?

1. Skontrolujte, či nie je uvoľnený kryt vypúšťacieho čerpadla. Toto je jeden z dôvodov prečo vaša umývačka zobrazuje kód E25. Čerpadlo sa nachádza v spodnej časti umývačky riadu, pod filtrom. Odstránením tohto filtra sprístupnite kryt čerpadla. Následne sa uistite, že nie je uvoľnený. Ak sa vám ho nepodarí nájsť, prečítajte si návod na obsluhu vašej umývačky, tam zistíte, ako sa k nemu dostať v prípade konkrétne vášho modelu.

2. Ďalším dôvodom, prečo vidíte na displeji tento kód je, že odtokové čerpadlo je upchaté zvyškami jedla či inými nečistotami. Čerpadlo sa nachádza v spodnej časti umývačky riadu pod filtrom. Najprv úplne odstráňte filter, aby bolo vidieť kryt vypúšťacieho čerpadla, ten následne odklopte lyžicou, kým necvakne. Uchopte kryt a ťahajte ho smerom nahor, kým nepocítite odpor. Potom potiahnite dopredu, aby ste kryt úplne odstránili. Skontrolujte čerpadlo a špongiou odstráňte všetky nečistoty a stojacu vodu. Buďte opatrní, pretože niektoré úlomky môžu byť ostré. V prípade potreby si prečítajte návod na obsluhu, kde nájdete konkrétnejšie pokyny.

Čo robiť, ak sa mi problém nepodarí odstrániť?

Ak sa vám nepodarí problém vyriešiť, nerobte si starosti. Stačí nám zavolať a my vám s radosťou pomôžeme!

Používame cookies k vylepšeniu našich webových stránok a služieb, ktoré vám ponúkame.